Plavecká škola v přírodě - školní rok 2019/2020

- pro budoucí 3.,4. a 5. ročník

Vážení rodiče budoucích třeťáků, čtvrťáků a páťáků,

příští rok již nepojedeme celá škola na školu v přírodě najednou, ale rozdělíme se na mladší a starší děti. Vaše děti (tedy 3.,4. a 5. ročník) pojedou na PLAVECKOU školu v přírodě na Šumavu do hotelu s bazénem. Cílem školy v přírodě bude nejen pobyt ve zdravotně prospěšném prostředí, ale také odplavání POVINNÉ PLAVECKÉ VÝUKY. Každé dítě, které si plní povinnou školní docházku v ČR, musí projít i povinnou výukou plavání. Dříve jsme jezdili plavat do Příbrami, avšak problémy s dopravou, veliká časová náročnost (hodina a půl plavání nás stála celý den výuky) a neustále plánovaná a zatím nerealizovaná rekonstrukce plaveckého areálu v Příbrami nás donutila řešit situaci jinak.

Pojedeme tedy od neděle 17.11. 2019 do pátku 22.11. 2019 společně s trenéry plavání, které jsem si zajistili, na školu v přírodě, kde povinný počet 20ti hodin za jeden školní rok splníme. Kromě toho budou mít děti i další běžný program školy v přírodě (sportovní hry, vycházky, večerní programy), jen učit se na této škole v přírodě děti nebudou. S dětmi pojedeme samozřejmě i my, jelikož primárně se o ně budeme starat my - paní učitelky (tak, jak jsou děti zvyklé).

Cena školy v přírodě je 3000,- a zahrnuje ubytování, stravu 5x denně, pitný režim, pedagogický dozor a zdravotnický dozor a veškerý program a vybavení k němu potřebné. Škola hradí pronájem bazénu a trenéry plavání a Ministerstvo školství nám z dotace zaplatí autobus tam i zpět. Na začátku září budeme vybírat zálohu (1500,-) do konce října pak zbytek. Musíme totiž do 30. 9.,  zaplatit hotelu zálohu, tak abychom na to měli. Chápeme, že pro někoho může být částka velká, proto nabízíme jako každý rok, možnost úhrady části (či celé částky) školy v přírodě z fondu KPŠ. Pokud budete v září vědět, že budete potřebovat finanční pomoc, určitě se mi ozvěte, vše ráda zařídím.

Pokud se děti nemohou plavání zúčastnit ze zdravotních důvodů, budeme potřebovat písemné potvrzení lékaře, že nesmí plavat (absolvovat povinný plavecký kurz). Není to náš "výmysl", ale plavání je povinné stejně jako český jazyk či matematika, proto musíme dodržovat určité právní postupy. A právě proto, že je plavání povinné, nám ministerstvo hradí dopravu a škola hradí bazén a trenéry.

Zatím nic neplaťte, píšeme vám to jen s předstihem, abyste s tím příští školní rok počítali. V září se o zaplacení zálohy přihlásíme.

13. 6. 2019 Zobrazit méně

Pasování na čtenáře a absolventy

- společné setkání prvňáčků a páťáků

4. 6. 2019 Zobrazit více

28. 5. není ranní matematika (Šikovný školák).

V úterý 28. 5. je zrušeno ranní doučování z matematiky.

26. 5. 2019

SEZNAM PŘIJATÝCH UCHAZEČŮ DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

Výsledky zápisu do mateřské školy - seznam přijatých a nepřijatých uchazečů.

23. 5. 2019 Zobrazit více

Noc kostelů

V pátek 24. 5. 2019 naše děti ze základní i mateřské školy vystoupí na DNI KOSTELŮ od 17.00 s paní učitelkou Verunkou Kopeckou.

22. 5. 2019 Zobrazit více

Mimořádná situace v  mateřské škole

Vážení rodiče školkáčků,
omlouváme se za mimořádnou situaci, která vznikla 21. 5. 2019 neočekávaným přerušením dodávky vody do nové budovy mateřské školy.
Ve chvíli, kdy v objektu, který slouží jako mateřská škola, neteče voda, je provozovatel mateřské školy povinen školku uzavřít. Z hygienických důvodů děti nesmí ve školce zůstat.
Děkujeme za pochopení a spolupráci a věříme, že se jednalo o ojedinělou situaci.
Alena Fialová, ředitelka školy.

21. 5. 2019

21. 5. 2019 nejde ve škole proud

Vážení rodiče, 21. 5. (v úterý) nepůjde ve škole ve staré budově proud. Učit se budeme normálně (i odpolední kroužky budou probíhat normálně), ale NEBUDE OBĚD. Dejte ten den dětem studený oběd s sebou. Ještě to dětem v pondělí 20. 5. připomeneme. Mateřská školka funguje normálně.
Školním dětem je oběd odhlášen automaticky.

Děkujeme za pochopení.

3. 5. 2019

Informace o škole v přírodě

Kdy, kam, co s sebou???

30. 4. 2019 Zobrazit více

Vyhlášení výsledků zápisu do 1. ročníku ZŠ pro školní rok 2019/2020

- seznam přijatých a nepřijatých uchazečů

25. 4. 2019 Zobrazit více

Pálení čarodějnic a lov pstruhů :-)

Přijďte s námi přivítat jaro!

23. 4. 2019 Zobrazit více