Školní výlet 3.,4. a 5. ročníku

Kdy: 18. 6. 2018 0:00 – 21. 6. 2018

Kde: Mimo budovu ZŠ a MŠ Líšnice

- jedeme na Monínec

Typ akce: ostatní (slavnost)

Na konci školního roku se se staršími školními dětmi chystáme na školní výlet. Jde o krásné středisko s chatičkami, jednou zděnou budovou na ubytování, zděnou jídelnou a zděnou krytou tělocvičnou. Areál je mimo civilizaci, cesta z vesnice v táboře končí. Na areál jsem se byla sama osobně podívat a odpovídá našim potřebám. Je krásně udržovaný a čistý, sociální zařízení odpovídá táborovému provozu, ale je čisté. Ve zděné budově je soc. zázemí kompletně nové. A stojí tam budova staré Poštovny ze Sněžky!

Dlouho jsem řešila i nabídku stravy a s minimálním navýšením nákladů na stravném se nám podařilo zabezpečit zeleninu a ovoce každý den, ke snídani kromě pečiva i jogurty, mléko, cereálie, med (snídaně bude formou bufetu) apod. Děti budou mít i druhou večeři. Provozovatel nám vyšel maximálně vstříc.

Jde o školní výlet!!! nikoli o školu v přírodě, takže náplní bude především turistika, sportovní hry v areálu, společenské hry, procházky do lesa (stavění bunkrů), táborák s opékáním buřtů a kytarou apod. Jeden den vyrazíme do sportovního centra na Monínci a půjdeme do lanového parku, na lukostřelbu a na tubing. Učit se na výletě nebudeme, děti nebudou potřebovat žádné učení s sebou. Program bude spíše volnější, ale děti budou neustále pod dozorem. Ve stejnou dobu budou s námi v areálu trávit školku v přírodě děti z MŠ.

Termín: PONDĚLÍ 18. 6. 2018 (sraz v 8:00 u školy, odjezd v 9:00), návrat ve ČTVRTEK 21. 6. 2018 v cca 15:15 opět ke škole.

Cena: 1600,- cena zahrnuje: ubytování (děti nepotřebují spacáky, na místě jsou deky, polštáře a povlečení), stravu 5x denně (začínáme v pondělí obědem a končíme ve čtvrtek obědem), pitný režim po celou dobu, pedagogický a zdravotnický dozor, možnost vypůjčení veškerého sportovního vybavení, dopravu autobusem tam a zpět a vstupy do lanového centra apod.

Děti si s sebou mohou vzít karty a další společenské hry, které rády hrají, hudební nástroj, domluvili jsme se i na telefonech a popř. přenosných reproduktorech, aby prý v chatce mohla být discotéka :-), knížku, pastelky apod. S oblečením to určitě moc přehánět nebudeme - stačí jedny tepláky, jedny kraťasy a dvě trička. Kdybychom zmokli, vše je možné usušit v budově, kde budou školkáčci - je tam samostatná sušárna. Také je tam pračka (v případě největší nouze). Plavky dětem, prosím, nedávejte, možnost bezpečného koupání v okolí není.

Věřím, že se dětem bude výlet líbit, už nyní se těší.

Výlet plaťte, prosím, převodem na školní účet (náš běžný kam platíte vše) a do poznámky, prosím, uveďte: jméno dítěte, výlet. Děkujeme!

Chcete-li se podívat, jak areál vypadá: https://www.zonerama.com/krouzkovetabory/Album/4064288

Na výlet se těší a hezký den vám přejí Ála a Lenka.

Adresa místa konání

Mimo budovu ZŠ a MŠ Líšnice, mimo budovu školy