Výlet 4. a 5. ročník

Kdy: 20. 4. 2018 0:00 - 0:00

Kde: Mimo budovu ZŠ a MŠ Líšnice

podrobné informace

Typ akce: ostatní (seminář)

Milí rodiče,

5. ročník se  hodinách vlastivědy zabývá již nějakou dobou dějinami 2. světové války. Vzhledem k tomu, že část hodin je spojená se 4. ročníkem, jsou tímto tématem zaujati i naši čtvrťáci. Často tak od Karla IV. přeskočí na období moderních dějin a velmi živě se zapojují do debat s páťáky. Na toto téma jsme navázali i v českém jazyce, kde se oba ročníky zabývaly knihou Deník Anny Frankové. Jedná se tedy v současné době v naší třídě o velmi aktuální téma.

Rozhodli jsme se navázat plynule na výuku výletem do Prahy. Ten je koncipován dle vzdělávacího plánu a je součástí výuky! Jde tedy o vzdělávání (ne zábavu). Výlet se uskuteční v PÁTEK 20. 4. 2018. Sraz všech čtvrťáků a páťáků bude v 7.55 na autobusové zastávce Líšnice (v obci u hasičárny, pojedeme "courákem" na Smíchovské nádraží). Lístky na autobus dětem zajistíme my, budeme jim brát jízdenku na celý den, jelikož budeme hodně cestovat. Pokud mají vaše děti nějaké slevy (lítačku, open card), zajistěte jim, prosíme, jednodenní jízdenku po Praze a z a do Líšnice. Do autobusu je samozřejmě možno přistoupit i po cestě (na Klínci). Návrat bude autobusem č. 317 v 15:54 na zastávku Řitka hlavní silnice. Tam výlet končí a tam si, prosím, děti vyzvedněte.

Program výletu:

Pražský hrad- výstava "Založeno 1918"- https://www.hrad.cz/cs/kultura-na-hrade/program/zalozeno-1918-aneb-vystavy-na-prazskem-hrade-k-100.-vyroci-vzniku-csr-10919

Hlavní nádraží- zde navštívíme památník Nicholase Wintona (děti o něm již mnoho vědí)

Pravoslavný chrám sv. Cyrila a Metoděje v Praze - krypta, kde se ukrývali atentátníci na Heydricha. Zde mají děti objednaný program v Památníku obětem heydrichiády. Také se podíváme na dům, ve kterém žil Václav Havel.

Děti nepotřebují žádné finance na vstupy, na Hradě budeme platit vstup z kultury a v Památníku je program zdarma. Budeme-li mít čas, stavíme se na zmrzlinu apod., dejte proto dětem malé kapesné. Oběd ve škole bude hromadně odhlášen. Děti musí mít studený oběd s sebou!

Těšíme se a přejeme pěkný víkend,

Kamča a Ála.

Adresa místa konání