Říjen 2017

ŘÍJNOVÉ ZPRÁVY Z DRUŽINY

Milí čtenáři našich družinovýc zpráviček, hlásíme se Vám s další zásobou aktualit.

Říjen v naší družině byl ve znamení rodiny. Povídali jsme si o našich domovech. Kreslili jsme svůj vysněný pokoj, plný zvířat, prolézaček, schovávaček,barev, hraček a samozřejmě televizí, gaučů a počítačů.

Vyroslt nám i rodinný strom a objasnili jsme si tak, kdo je prababička, sestřenice, tetička.... Také to, proč mají babičky a dědové šedé vlasy, ale hlavně jsme společně přemýšleli, jak by to asi mělo v rodině vypadat, když přijde na řadu práce apod.

V družině vznikly dvě rodiny. Členové rodin společně vařili ovocný salát a úplně každy se na konečném výsledku musel podílet. Někdo z „dospělých“ vyděláváním peněz, další zase sháněním ovoce, kupováním nádobí, ingrediencí a samozřejmě krájením, úklidem a sepisováním rodinného receptu. Jindy se naše rodinky chystaly na letní dovolenou v Krkonoších, ovšem nebylo to jen o nasednutí do auta a přemístění se do hotelu, jak jsou děti zvyklé.Dostaly pár sepsaných pokynů a záleželo na každé rodině jak se k tomu postaví. Opravdu to každá vzala za jiný konec, ale nakonec všichni zdárně do hotelu dorazili.

Moc nás to bavilo a uvědomili jsme si, že maminky a tatínkové nejsou multifunkční stroje a že úsilí dospělých stojí za vším, co se v našich opravdových rodinách děje.

Rodinky

rodinky

Konec.

Těšte se na naše další zprávy.