Září 2017

ZÁŘIJOVÉ ZPRÁVY Z DRUŽINY

Vážení rodiče,babičky, dědečkové, tetičky a strýčkové....v klidu se posaďte a přečtěte si naše první družinové zprávy :-). Slibujeme, že nebudou tak dramatické jako ty televizní.

S začátkem nového školního roku a příchodem nových žáčků družiňáčků, nastal pro nás starší družiňáčky, těžký úkol.....ukázat prvňáčkům jak to v drůže chodí. Ale hned na začátku se ukázalo, že tohle je hodně lehký úkol, protože naši benjamínci, jsou moc šikoví.

Takže jsme hnedle mohli žačít hrát takové hry, abychom jsme si zapamatovali lépe naše jména. Když se nám i tohle povedlo, tak jsme mohli zkusit i něco jiného. Například detektiv pátral po zločincích, ale nebojte se, nikomu se nic nestalo ani se nikdo nebál. Nejvíce jsem se asi zasmáli u soutěže Růžový slimák....věřte nebo ne, s některými z nás nepohlo nic a opravdu si zasloužili odměnu pro kamennou tvář.

Venku jsme si i dost zaběhali, například když pavouk chytal mouchy k svačině a nebo při koulení pneumatik. Provětrali jsme i balony, gumu a  švihadla.

Chvíli nám zabralo vymýšlení podoby družinového loga,nakonec se nám povedlo a můžete ho vidět na družninové nástěnce. Vypadá to, že se nám vydařila i výroba kuchyňských lahviček na Líšnický festival, protože se všechny prodaly.

V záři jsme společně přečetli knížku „Záhada školní půdy“. Příběhy čtyř prvňáků Adama, Lukáše, Alenky a Jany, kteří objevili tajemství oživlých školních pomůcek, shodli jsme se, že spousta z nás by ráda také něco takového zažila.....škoda, že ve škole nemáme půdu :-)))).

Vážení, tohle je konec našich zpráv. Opět se Vám přihlásíme v průběhu října.

Těšte se na další zprávy z našich akcí.