Návrat dětí do školy 12. 4.

Těšíme se na vás!!!

Vážení rodiče, milé děti,

od pondělí 12. 4. 2021 se konečně můžeme začít vracet do školy a my se již moc těšíme! Prezenční výuka bude rotační a rotovat budou vždy celé třídy. Jak budeme chodit do školy?

• liché týdny 1. třída a 3. třída prezenční výuka (děti nastupují v pondělí 12. 4.), družina v provozu pro každou třídu zvlášť do 16:00
  • sudé týdny 2. třída, 4. a 5. třída prezenční výuka (děti nastupují 19. 4.), družina v provozu pro 2. a 4. třídu zvlášť do 16:00

V týdnech, kdy děti nebudou prezenčně ve škole, běží on-line výuka tak, jak už jsme zvyklí a vše najdete jako obvykle na ZslisniceOnline.cz.

Během prezenční výuky mají děti automaticky přihlášené obědy. Na obědy mají nárok i děti na distanční výuce, jen jim je musíte přihlásit v systému. Děti si pak mohou přijít pro oběd do vlastních nádob každý den od 11.15 do 11.45 ve staré budově dole v jídelně. Velmi se omlouváme, ale školní svačiny nebudeme dětem do konce roku nabízet.

A jak to bude v týdnu, kdy budou děti na prezenční výuce? I když to možná zní v televizi či v rádiu hrozivě, my jsme připraveni a jsme si jistí, že to s dětmi hravě zvládneme. V pondělí a ve čtvrtek se budeme společně testovat. Děti přijdou do školy do 7.45 a sejdou se společně na hřišti pod školou (u staré budovy) nebo na zahradě (u nové budovy). Na děti dohlédne paní Liduška a paní Lenka. V 7.45 si pro děti přijde jejich paní učitelka a vezme je do šatny a do třídy. Tam si společně s dětmi uděláme test. Budeme mít k dispozici instruktážní video, děti se budou testovat samy s naší asistencí. Pokud děti prodělaly Covid během posledních 90 dní, testovat se nemusí (v tom případě prosíme o vytištění mailu či sms s potvrzením pozitivního výsledku PCR testu).

Zde je odkaz na instruktážní video k samotestování, které si s dětmi pustíme ještě na on-line výuce, aby věděly, že se není čeho bát. https://www.youtube.com/watch?v=Ls0nrA-Oe20

V příloze najdete schéma postupu, jak to bude ve třídě probíhat, pokud by byl někdo z dětí pozitivní (jiný postup je při zjištěné pozitivitě v pondělí a jiný ve čtvrtek). V případě, že by byl někdo ve čtvrtek pozitivní, děti musí hned odejít domů. V tomto případě bychom vás hned kontaktovali telefonem (v cca 8:30). Věříme, že se to nestane a budeme vždycky negativní (ale pozitivně naladění).

V ostatní dny mohou děti přicházet do školy úplně normálně od 7:15, ve třídě bude zajištěn pro děti dozor. Ve škole děti NEMUSÍ mít respirátor, stačí chirurgická rouška splňující současně platné normy. Během výuky budeme chodit hodně ven - nejen na procházky, ale i na výuku (koupili jsme skládací židličky, tak už jen, aby nám přálo počasí), abychom se zhluboka nadýchali.

Budete-li mít jakékoli dotazy, neváhejte kontaktovat svojí paní učitelku či přímo mě. Děkujeme za spolupráci a moc se těšíme!!!

S pozdravem a očekáváním lepších zítřků,

Mgr. Alena Fialová, ředitelka školy.

Diagram testování

priloha_892356479_0_testovani diagram (1).pdf