Návrat k prezenční výuce

17. 5. se těšíme na všechny děti ve škole!

Vážení rodiče, milé děti,

Od pondělí se vracíme k "relativnímu normálu" a máme z toho velkou radost. Budeme chodit do školy všichni najednou a bez rotací, děti mohou mít tělocvik (cvičíme venku a bez roušek), můžeme mít spojené třídy na družinu a možná nám dovolí i školu v přírodě, popř. školní výlety.

Musíme stále dodržovat hygienická nařízení, která nám už ale nedělají žádný problém. Jde především o stálé větrání, pravidelné mytí rukou a dezinfekci, rozestupy v jídelně a samozřejmě roušky... Pokud nám to počasí dovolí, budeme se hodně učit venku na čerstvém vzduchu. Pořídili jsme k tomuto účelu i skládací židle, tak jen aby přestalo pršet :-) Také se s dětmi budeme chodit učit do přírody.

Družina se od pondělí otevírá pro všechny ročníky s klasickou provozní dobou do 16:30. V družině bude Martina (3. - 5. třída), Adélka (1. a 2. třída) a Pavla vypomůže tam, kde bude potřeba (dle počtu dětí).

Testovat budeme vždy v pondělí. Děti se sejdou v 7:45 před školou a se svojí paní učitelkou se odeberou do šatny a následně do třídy. Tam si každý umyje a vydezinfikuje ruce, paní učitelka vydezinfikuje dětem stoly a následně se otestujeme. Testování nám již jde jako po másle, zatím využíváme antigenní testy. Jednáme i o možnosti PCR testů, kde je lehce složitější administrace, výhodou ovšem je, že se děti testují jen 1x za 14 dní. Uvažujeme i o variantě, že tento školní rok dokončíme s antigenními testy a příští rok (pokud se budeme testovat), bychom najeli na PCR. O našem rozhodnutí vás budeme informovat.

V ostatní dny (od úterý do pátku) je škola otevřena normálně od 7:15.

Přejeme všem dětem i nám, aby byl návrat bezproblémový, aby byli všichni zdraví a negativní :-) a abychom si mohli užít školu do konce roku bez komplikací.

S přáním hezkého víkendu

Alena Fialová, ředitelka školy.

Datum vložení: 14. 5. 2021 11:27
Datum poslední aktualizace: 14. 5. 2021 11:28