Plavecká škola v přírodě 3. a 4. ročník

- důležité infomace pro 3. a 4. ročník

Vážení rodiče,

blíží se termín naší plavecké školy v přírodě. Vzhledem k situaci není ještě zcela jasné, zda se bude opravdu konat, ale věříme, že ano. Plavecký výcvik je povinnou součástí vzdělávacích programů pro základní vzdělávání. Vzhledem k tomu, že se omezení tělesné výchovy prvního stupně netýká, předpokládáme, že nám bude škola v přírodě umožněna.

Při výuce plavání spolupracujeme s agenturou ZŠ Plavání, se kterou máme jen ty nejlepší zkušenosti. Jedná se o mladé profesionální trenéry plavání a absolventy FTVS UK v Praze, kteří zajišťují výuku a část doprovodného programu. V loňském roce se děti během školy v přírodě v plavání velmi zdokonalily a i úplní neplavci se naučili plavat. Kurz je velmi vhodný i pro děti, které již plavou v oddílech - trenéři si je rozdělí dle výkonnosti a tréninky tomuo přizpůsobí. Více o pořádající agentuře najdete zde: https://www.zsplavani.cz/

Důležité informace:

kdy: 15. - 20. 11. 2020 (čas odjezdu upřesníme, počítáme kolem poledne, již první den děti plavou)

kam: Hotel Energetik v Peci pod Sněžkou s vlastním bazénem v nádherném prostředí Krkonoš (více na https://energetikpec.cz/)

s kým: 3. + 4. ročník s paní učitelkou Lenkou a Álou a s trenéry ZŠ Plavání

za kolik: cena školy v přírodě je 3500,- a zahrnuje vše - dopravu, ubytování, stravu 5 x denně, program, dozor, zdrav. dozor (kurz plavání je placen zvlášť z dotace MŠMT)

Před konáním školy v přírodě vám zašleme podrobné infomace o tom, co dětem sbalit s sebou. Již nyní ale víme, že děti budou potřebovat lékařské potvrzení (a bezinfekčnost, ale tu podepisujete vy). Můžete použít lékařské potvrzení z loňského roku (platí 2 roky), popř. si ho vyžádejte u svého pediatra.

!!! Pokud se někdo nemůže zúčastnit školy v přírodě z ekonomických důvodů, obraťte se, prosím, telefonicky na mě. Cílem je, aby se kurzu zúčastnily všechny děti. Pokud se dítě nemůže zúčastnit kurzu ze zdravotních důvodů, budeme, bohužel, potřebovat potvrzení lékaře. (Výuka plavání je na 1. stupni povinná, musíme doložit důvod, proč se dítě nezúčastnilo.)

Děti se na škole v přírodě nebudou učit, plavání se střídá se sportovními aktivitami venku. Každý den děti plavou 1,5 hodiny dopoledne a 1,5 hodiny odpoledne. Po večeři máme společný program uvnitř (soutěže, diskotéku, film apod.)

Prosíme o úhradu školy v přírodě na účet školy, abychom mohli zaplatit zálohu. Pokud by se škola v přírodě nekonala, peníze vám vrátíme v plném rozsahu.

Datum vložení: 7. 10. 2020 10:16
Datum poslední aktualizace: 7. 10. 2020 10:17