Sbírka pro Opařany

Opět se účastníme bohulibé akce na pomoc těm, kteří nemají v životě takové štěstí, jako máme my...

Vážení rodiče,

Naše škola se již tradičně zapojuje do charitativní akce "Vánoční bazárek" v psychiatrické léčebně v Opařanech. Letos již po šesté chceme potěšit pár dětí, kterým se potěšení dostává méně, než nám šťastnějším.
Jak můžeme pomoci a o co se vlastně jedná?

"V psychiatrické léčebně a nemocnici v Opařanech (http://www.dpnoparany.cz/o-nas/) jsou  děti od 3 do 18 let, některé  hospitalizované dlouhodobě nebo se tam opakovaně vrací. Ve velké většině jde o děti ze sociálně slabších rodin, které neznají jít si jen tak „obyčejně“s maminkou a tatíkem koupit vytouženou hračku, ti větší něco hezkého na sebe. Proto paní Kamila Malinská pravidelně pod záštitou Vojenského a rytířského řadu sv. Lazara Jeruzalémského (který je celosvětovou institucí) pořádá Vánoční bazárek. Na bazárku jsou nachystány „prodejní stánky“, děti dostanou „pseudo“ penízky a jdou si samy vybrat - nakoupit co se jim líbí!:) Malinkým dětem dají darované hračky na „hromadu“ na hraní. Každý rok se akce u dětí setkala s ohromným úspěchem. Děti zářily jak vánoční hvězdičky, byly nadšené a šťastné!" Říká p. Lenka Kulhánková, která nás k akci přivedla.

My bychom mohli pomoci tak, že přineseme do školy nějakou hračku, knížku či pěkný kousek oblečení, které již naše děti nechtějí či nepotřebují. Sbírka se v naší škole bude konat od pondělí 21. 11. do středy 30. 11., kdy si pí. Malinská pro věci do Opařan přijede. Víme, že podobných sbírek se koná nespočet, ale tahle je taková naše tradiční a osobní. Také věci předáváme konkrétní osobě a víme přesně, kde a komu darované věci udělají radost.

Darované věci budeme skladovat ve staré budově na lavičce v chodbě ZŠ a v nové budově v šatně ZŠ. Z minulých ročníků víme, že se v některých rodinách stalo obdarovávání dětí z Opařan tradiční přípravou na Vánoce. Je dobré, když se děti naučí "rozloučit se" s hračkou a poslat ji dál někomu, komu udělá radost. Je dobré, když se děti nenásilně učí, že stejně krásné jako dárek dostat, je i druhého obdarovat.

Pokud se připojíte a přinesete či pošlete do školy nepotřebné hračky či oblečení, budeme moc rádi!!! Organizátoři akce prosí, abychom nenosili hodně použité, rozbité či zašpiněné hračky a hodně obnošené oblečení. Lépe jen jednu hezkou věc, která ještě udělá mnoho radosti nějakému dítěti, jehož život není úplně nejsnadnější.

Věřím, že se někteří z vás zapojí a uděláme společně dobrý skutek :-)

Alena Fialová, ředitelka školy.

Dopis Mgr. Kamily Malinské, organizátorky sbírky.

Přílohy

MAGNUS L MAGISTER CITRA ET ULTRA MARIA, PRECEPTOR BOIGNACI, LOANNES COMES DOBRZENSKY Z DOBRZENICZ.pdf

Datum vložení: 7. 11. 2022 15:07
Datum poslední aktualizace: 7. 11. 2022 15:10