Uzavření provozu naší MŠ od 16. 3. 2020

Dne 11. 3. 2020

Č.j.: ZŠ – 013/2020

Věc: Uzavření provozu Mateřské školy Líšnice

Na základě vývoje situace a doporučení ministra školství ČR Ing. Roberta Plagy, Ph. D. vydávám

ROZHODNUTÍ O UZAVŘENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY LÍŠNICE,

která je součástí Základní školy a mateřské školy Líšnice, okres Praha západ se sídlem na adrese Líšnice 19, 252 10 Mníšek pod Brdy od pondělí 16. 3. 2020 do odvolání uzavření škol Bezpečnostní radou státu.

K uzavření mateřské školy bylo přistoupeno na základě informací Ministerstva školství školám a jejím zřizovatelům vydaných dne 10. 3. 2020 s číslem jednacím: MSMT – 11703/2020-1: „ Přestože se opatření výslovně netýká mateřských škol a lesních mateřských škol, doporučujeme zvážit omezení nebo přerušení provozu mateřské školy.“  a na základě doporučení ministra školství Ing. Roberta Plagy: „V případě, že základní škola sdílí budovu se školou mateřskou, doporučuje se zřizovatelům zavřít i mateřskou školu.“

Chápeme, že je to pro pracující rodiče komplikace, proto k uzavření přistupujeme s časovým odstupem, aby měli rodiče potřebný čas na zajištění vzniklé nepříjemné situace. Škola může rodičům na vlastní přání vystavit Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy), které může čerpat matka, otec, ale i prarodič žijící s dítětem ve společné domácnosti.

Věříme, že přijatá opatření a proaktivní přístup vlády, zřizovatelů škol i vás rodičů pomohou minimalizovat negativní dopady šíření koronaviru na našem území.

Hana Navrátilová,

starostka obce, zřizovatel ZŠ a MŠ Líšnice