Žádost o pomoc s vánočními kostýmy

Andílci

Vánoční koncert se blíží!

Milí rodiče,

zdá se, že se po třech letech budeme moci vrátit k tradici konání vánočního koncertu naší školy v líšnickém kostele. Všichni se moc těšíme a již nyní jsme započali přípravy. Děti tradičně vystupují v kostele v kostýmech a my bychom vás rádi požádali o spolupráci s jejich přípravou.
Prvňáčci mají své samostatné vystoupení v kostýmech andílků. V příloze najdete foto, abyste si udělali představu o tom, jak děti vypadají. Prosíme rodiče prvňáčků, aby dětem připravili bílé oblečení, které by se pro kostým andílka hodilo - např. pánská bílá košile, noční košile, bílé šaty, bílá bunda či kabátek, punčošky, čepice, rukavice apod. Nelamte si s hlavu s detaily - v kostele je šero a děti vypadají krásně třeba i v obleku vyrobeného z prostěradla:-) Děti si kostým budou oblékat přes své zimní oblečení, aby jim v kostele nebyla zima. Křídla pro všechny prvňáčky máme ve škole k zapůjčení. V případě potřeby se obraťte na paní učitelku Olu, která vám ráda poradí.

Děti z druhé až páté třídy vystupují v kostýmech inspirovaných "ladovskou" zimou. Chlapci mají tmavé kalhoty, kožíšek, beranici či čepici a popř. šálu. Dívky mají dlouhou sukni, kožíšek, a šátek, šál či pléd "babičkovského" stylu. V příloze najdete opět foto pro vaši představu. Ve škole máme již bohatý depozitář kostýmů, nicméně dětí je stále více a více a jistě se nedostane na všechny. Proto vás prosíme o spolupráci. Pokud doma máte něco, co by se hodilo pro náš záměr, prosíme vás o zapůjčení daného oblečení. Někdy se dají i podobné kožíšky, šátky či čepice sehnat levně i v second handu. Sukně jsme nechali již před několika lety našít a bude jich nejspíš dostatek. Nicméně, pokud doma máte sukni, která by se k této příležitosti hodila, budeme rádi za její zapůjčení. Před koncertem si děti z domova přinesou to oblečení, které jste doma našli a ve škole každému dítěti v rámci kostýmové zkoušky zapůjčíme, co bude třeba.

Kostýmy zatím do školy nenoste prosím, není je tu kde skladovat. K jejich přinesení budou děti vyzvány až v prosinci.

Děkujeme za spolupráci

Kamila Ehrenbergerová